Pranie czyszczenie tapicerki kanapy sofy Warszawa Żoliborz

Marzysz o czystej sofie, kanapie, fotelu? Tapicerka na meblach użytkowych dość szybko się brudzi, a samodzielna walka z zabrudzeniami to syzyfowa praca. My jednak znamy się na rzeczy i chętnie to zadanie wykonamy za Ciebie. Jesteśmy specjalistami od czyszczenia tapicerki – kanap, sof, foteli, krzeseł, tapicerki w aucie, siedzisk, paneli i innych elementów tapicerowanych. Działamy w Warszawie – na Żoliborzu oraz w innych dzielnicach. Poznaj nasze usługi i zamów profesjonalne czyszczenie tapicerki już teraz!

Czyszczenie kanapy Warszawa Żoliborz

Co jest trudnego w czyszczeniu kanapy? Przede wszystkim ryzyko, że zostaną zacieki lub przebarwienia, które będą w gruncie rzeczy wyglądały gorzej niż pierwotne zabrudzenia. Wystarczy użyć nieprawidłowych środków chemicznych lub wyprać kanapę nieumiejętnie, a efekt może być naprawdę okropny. Ponadto jeśli kanapa po czyszczeniu nie zostanie właściwie osuszona, może zostać nieodwracalnie zniszczona. Dlatego tak ważne jest, aby czyszczeniem kanap zajęli się ludzie dysponujący odpowiednim sprzętem, chemią i – przede wszystkim – umiejętnościami Jeśli szukasz takiej ekipy na Żoliborzu, skontaktuj się z nami!

Pranie sofy Warszawa Żoliborz

Jak przebiega pranie sofy lub innego mebla tapicerowanego? Ta czynność rozkłada się na kilka etapów:

  • Przygotowanie mebla do czyszczenia. Należy całkowicie go rozłożyć i odsunąć od ścian, żeby był do niego swobodny dostęp z każdej strony.
  • Użycie pary wodnej i środka czyszczącego – czyli nasączenie tapicerki rozcieńczonym detergentem, który ma za zadanie rozpuścić brud. Para wodna o wysokiej temperaturze pełni tę samą funkcję, a co więcej zabija niebezpieczne mikroorganizmy, usuwa alergeny oraz nieprzyjemne zapachy.
  • Usunięcie detergentu i wilgoci. Odkurzacz piorący zasysa brud wraz z wodą i środkiem czystości. Duża moc odkurzacza przekłada się na siłę ssania, co pozwala wstępnie wysuszyć tapicerkę.
  • Suszenie tapicerki. Przez kilka do kilkunastu godzin po wypraniu mebel powinien pozostać rozłożony, aby mógł całkowicie wyschnąć. Jeśli jest taka możliwość, warto uchylić okno, aby przyspieszyć ten proces.

Pranie tapicerki Warszawa Żoliborz

Pranie tapicerki nie brzmi jak bardzo skomplikowane zadanie i tak naprawdę w praktyce wcale takie nie jest. Jednak gdy robi się to nieumiejętnie, można wyrządzić więcej szkody niż pożytku i całkowicie zniszczyć mebel. Dlatego zleć to profesjonalistom! Zapraszamy osoby z Żoliborza i innych dzielnic Warszawy do skorzystania z naszych usług prania tapicerki – czekamy na kontakt!